°C

Mieszkańcy Jędrzychowa: Oddajcie nam autobus!

fot. A. Adaszyńska
 

Mieszkańcy osiedla Kwiatowego na Jędrzychowie protestują przeciwko likwidacji kursów autobusu linii nr „44” przez ich ulice. Zmiany w rozkładzie jazdy zostały wprowadzone od dzisiaj. Swoją decyzję Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze tłumaczy pogorszającym się stanem nawierzchni jezdni ulic Liliowej i Mieczykowej.

Mieszkańcy podkreślają, że brak autobusu w znaczący sposób utrudni im codzienne funkcjonowanie:

Mieszkańcy tłumaczą, że do uszkodzenia nawierzchni jezdni doszło w ostatnim czasie. Przez ich osiedle transportowano samochodami ciężarowymi kostkę brukową, która posłużyła do budowy drogi na sąsiadujące z nimi osiedle:

Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze, podkreśla, że jest otwarta na rozmowy z mieszkańcami. Dodaje również, że po wyremontowaniu drogi będzie możliwe ponowne przywrócenie kursów przez osiedle:

Mieszkańcy przygotowali petycję w formie internetowej, pod którą podpisało się już na ten moment ponad 150 osób. Liczą na to, że miasto uwzględni ich prośby i autobus jak najszybciej wróci na ich osiedle.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku