°C

TVP Historia 2 online – TVP uruchamia nowy kanał

Fot. TVP Historia 2
 

Telewizja Polska uruchamia nowy kanał TVP Historia 2 online na platformie telewizyjnej. W ofercie programowej TVP Historia 2 znajdą się najlepsze produkcje publicystyczne, rozrywkowe, najlepszy filmy dokumentalne, seriale oraz kultowe produkcje pokazujące wielkie karty z historii Polski i świata.

Głównym celem nowego projektu jest zwiększenie zasięgu i poszerzeniu grupy odbiorców TVP Historia, najpopularniejszego obecnie kanału tematycznego w Polsce, mówi redaktor naczelny TVP Historia Piotr Legutko.

„Kanał TVP Historia 2 promowany jest hasłem „Jeszcze więcej historii”. Nowy kanał będzie nadawany w stream’ ie. Poszerzony zostanie zasięg o tych, którzy tradycyjnej telewizji nie oglądają. Uruchomione zostaną formaty i cykle, dla których dotąd nie było miejsca na głównej antenie.”

– podkreśla Piotr Legutko.

W ofercie TVP Historia 2 znajdą się pasma tematyczne, kierowane do różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim do ludzi młodych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych i po północy emitowane będzie pasmo „Powtórka z historii”, w którym znajdą się krótkie i atrakcyjne w formie programy dotyczące najważniejszych faktów historycznych.

Oferta jest przygotowana z myślą głównie o maturzystach. Nie zabraknie oferty dla pasjonatów historii, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej. Codziennie po godz. 22.00 w TVP Historia 2 rozpoczynać będzie się pasmo tematyczne. W poniedziałkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać najciekawsze filmy biograficzne, we wtorki i środy – filmy festiwalowe oraz reportaż z oddziałów terenowych TVP, w czwartki – najlepsze seriale historyczne. Na piątkowe wieczory przygotowano bogatą ofertę programów o historii muzyki. Soboty to powrót do najciekawszych polskich, kultowych produkcji filmowych.

TVP Historia 2 nadawać będzie także najlepsze seriale historyczne, ekranizacje lektur szkolnych czy kultowe filmy o tematyce wojennej. W ofercie filmowej znajdą się takie tytuły jak: „Ludzie i bogowie”, „Stulecie winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru” czy „Quo Vadis”.

Nie zabraknie też wyjątkowej produkcji TVP „Korony królów”. Po godzinie 16.00 TVP Historia 2 będzie nadawała w simulcastingu wybrane premierowe programy i filmy z anteny TVP Historia a w niedzielę z anten głównych.Kanał dostępny będzie online na platformie telewizyjnej pod adresem historia2.tvp.pl oraz za pośrednictwem platformy hybrydowej.


Oglądaj TVP Historia 2

TVP Historia 2 online - TVP uruchamia nowy kanał Radio Zielona Góra 10 kwietnia 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku