°C

Koronawirus na świecie. 2,5 miliona ofiar

Fot. Pixabay
 

Unia Europejska chce naciskać na zwiększenie tempa produkcji szczepionek. Liderzy krajów Wspólnoty rozmawiali wczoraj o sytuacji na kontynencie w czasie wideokonferencji. Tymczasem na świecie rośnie liczba zaszczepionych.

Przedstawiciele Unii Europejskiej mówili, że Bruksela będzie naciskać na firmy farmaceutyczne zarówno by zwiększyły one produkcję szczepionek jak i wywiązały się z dotychczasowych kontraktów. To pokłosie sytuacji z początku roku, kiedy to do krajów Unii dotarło kilka milionów dawek mniej. Koncern AstraZeneca tymczasem zapowiedział, że do lata do Europy trafi 180 milionów dawek.

Część krajów Europy naciska na wprowadzenie tzw. “paszportów szczepionkowych”. Dokumenty poświadczające szczepienia miałyby być przepustką wjazdu do miejsc turystycznych. Za takim rozwiązaniem opowiadają się m.in. Grecja czy Austria, których gospodarki są po części oparte na dochodach z turystyki.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, od końca ubiegłego roku w Europie o połowę spadła liczba nowych zakażeń. Nadal jednak jest ona dziesięciokrotnie większa od danych z maja ubiegłego roku.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 508 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 113 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Koronawirus na świecie – liczba ofiar śmiertelnych

Koronawirus na świecie. 2,5 miliona ofiar Radio Zielona Góra 10 kwietnia 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku