°C

Jeszcze jeden transfer Zastalu – D.Brembly wzmacnia obwód

fot. David Brembly facebook
 

A więc jednak! Mimo, że wydawało się, że David Brembly jest nie do "wyjęcia" z niemieckiego Syntainics MBC to jednak ten zawodnik zagra w Enei Zastalu BC Zielona Góra. Klub podał, że Brembly podpisał umowę z mistrzami Polski do końca przyszłego sezonu.

Zastal już od miesiąca starał się o tego gracza, Niemcy jednak nie chcieli go puścić. Sprawę pozyskania go pilotował sam właściciel klubu Janusz Jasiński i dopiął swego. Brembly trafi do Zastalu, a to jego powrót do Polski. 

W Polskiej Lidze Koszykówki karierę zakończył w 2014 roku, a potem grał w kilku niemieckich klubach. W ostatnim – Syntainics MBC – grał po prawie 19 minut w każdym meczu, rzucał po 7.6 punktu i miał 0.5 asysty na mecz. 

Ma dobrą skuteczność za 2 – 52 procent, za to słabą zza obwodu – ledwie 23.8. Może grać na pozycjach 2/3. 

D.Brembly ma 28 lat, 197 wzrostu i dwa obywatelstwa polski i niemieckie. Jego mama to Polka, ojciec – Amerykanin, a nowy gracz Zastalu urodził się w Niemczech w Koln. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku