°C

„Moja Woda” – będzie kolejny nabór wniosków

fot.M.Czechowska
 

Program „Moja Woda” będzie miał kolejną odsłonę. Zielonogórzanie znów będą mogli składać wnioski o dofinansowanie montażu instalacji, która pozwoli na gromadzenie deszczówki. Bezzwrotna dotacja może wynosić do 80 procent kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Projekt skierowany jest do właścicieli domów.

W pierwszej edycji skorzystało z niego ponad 730 osób. Mówi Mariusz Herbut, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze:

 

Jednym z beneficjentów programu „Moja Woda” jest pan Krzysztof z Przylepu. Jak mówi, wniosek trzeba było złożyć internetowo, instalacja została zamontowana, a deszczówka będzie wykorzystana do podlewania ogrodu:

 

Ci, którzy nie zdążyli z wnioskiem, dopytują o kolejną edycję programu. Informacja o następnym naborze wniosków powinna się pojawić  za około 2 tygodnie – dodaje Mariusz Herbut:

Finansowanie obejmuje zakup i montaż instalacji, które pozwolą na zagospodarowanie deszczówki oraz wód roztopowych.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku