°C

List premierów Polski, Belgii, Danii, Litwy i Hiszpanii do UE ws. szczepień

Fot. PAP/Radek Pietruszka
 

Premierzy Polski, Belgii, Danii, Litwy i Hiszpanii w liście skierowanym do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i pozostałych jej członków apelują o przyspieszenie tempa prac nad dystrybucją szczepionek przeciwko koronawirusowi w Unii Europejskiej. Temat szczepień ma zostać poruszony podczas wideokonferencji Rady w tym tygodniu.

Przywódcy napisali, że pomimo bezprecedensowo szybkiego rozwoju nowych szczepionek wysokiej jakości, pojawiają się trudności produkcyjne, które prowadzą do poważnych opóźnień. Zaznaczyli, że w połączeniu z pojawieniem się nowych wariantów COVID-19 może to zagrozić powrotowi do normalnego życia.

Premierzy podkreślili również potrzebę zacieśnienia współpracy z Komisją Europejską w celu zwiększenia tempa dystrybucji szczepionek.

Wideokonferencja Rady Europejskiej jest przewidziana na czwartek i piątek. Jej uczestnicy mają rozmawiać też o obronności i relacjach z państwami południowego sąsiedztwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku