°C

Liczba ofiar COVID-19 na świecie

Fot. PAP/Maciej Zieliński
 

Flaga przed ambasadą USA została opuszczona do połowy; przekroczyliśmy tragiczną i bolesną granicę - ponad pół miliona Amerykanów zmarło na COVID-19 - ogłosiła w mediach społecznościowych ambasada USA w Warszawie.

W poniedziałek prezydent USA Joe Biden wraz z pierwszą damą oraz wiceprezydent Kamalą Harris i jej mężem upamiętnił minutą ciszy ofiary pandemii koronawirusa, których liczba przekroczyła 500 000 w USA. Wokół Białego Domu zapalonych zostało 500 zniczy, a instytucje federalne i wojskowe w USA i za granicą zostały zobowiązana do opuszczenia flag państwowych do połowy wysokości masztu przez 5 dni.

To najbardziej tragiczny bilans epidemii spośród wszystkich państw świata. Druga pod tym względem jest Brazylia z blisko 250 tys. ofiar śmiertelnych.

Przy globalnej liczbie potwierdzonych zgonów na COVID-19 sięgającej blisko 2,5 mln, więcej niż co piąty zmarły dotychczas z powodu koronawirusa pochodzi z USA. W styczniu odnotowano najbardziej tragiczne statystyki – średnio z powodu COVID-19 umierało 3 tys. osób każdego dnia.

Liczba ofiar COVID-19 na świecie Radio Zielona Góra 2 marca 2021

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku