°C

Uchwała o konsultacjach z mieszkańcami przyjęta. Będzie nowa komisja

fot. Łukasz Brodzik
 

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami.

Konsultacje będą prowadzone w co najmniej jednej z podstawowych form: otwartych spotkań, debat, opinii i uwag na piśmie, badań ankietowych, czy konsultacjach internetowych. O możliwościach zabierania głosu przez mieszkańców w ważnych dla miasta sprawach mówi Paweł Zalewski – radny niezależny, który przygotowywał ostateczny projekt uchwały:

Wniosek o przeprowadzenie konsultacji będzie opiniowany przez komisję Rady Miasta właściwą ds. konsultacji i budżetu obywatelskiego. I tu pojawił się problem, czy tworzyć dodatkową komisję, czy łączyć jej kompetencje z innymi. Ostatecznie radni przyjęli rozwiązanie zaproponowane przez prezydenta, które wyjaśnia Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta:

To oznacza, że w Radzie Miasta w dalszym ciągu będzie 11 komisji stałych. Treść uchwały można przeczytać tutaj


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku