°C

W Lubuskiem zaszczepiono 67 tys. osób, w tym 22,5 tys. drugą dawką

Fot. PAP/EPA/Sebastiao Moreira
 

67 tys. osób zaszczepiono dotąd w woj. lubuskim przeciw COVID-19. Drugą dawkę preparatu podano ponad 22,5 tys. Trwają szczepienia seniorów i nauczycieli – poinformował w poniedziałek dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W regionie działa 201 punktów szczepień (POZ i szpitale węzłowe). Do osób obłożnie chorych jeżdżą mobilne zespoły robiące im zastrzyki w miejscach ich pobytu. Seniorzy mogą również skorzystać z pomocy gmin w dowozie do punktów szczepień.

Zanim ruszyły szczepienia populacyjne seniorów 80 plus, wcześniej rozpoczęły się iniekcje pensjonariuszy lubuskich DPS-ów. Pierwszą dawkę otrzymało 1522 osoby z prawie 1,9 tys. przebywających w takich placówkach.

W regionie chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło ok. 13,4 tys. nauczycieli. Dotychczas do Lubuskiego dostarczono 6,5 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca, którą podaje się osobom z tej grupy zawodowej.

Z poniedziałkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w woj. lubuskim potwierdzono 204 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nie było zgonów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku