°C

Miejski Punkt Widzenia: kontrowersyjna uchwała w sprawie konsultacji społecznych wraca jutro na sesje RM

screen: sesja Rady Miasta
 

Już jutro odbędzie się 37 – ma sesja Rady Miasta Zielona Góra. Obrady ze względu na pandemię koronawirusa będą prowadzone w formie online.

Jednym z punktów posiedzenia jest projekt uchwały dotyczący konsultacji społecznych. Projekt był procedowany na poprzedniej sesji, były do niego uwagi i został wycofany. Jutro prawdopodobnie także zostanie poddany dyskusji mówił w programie Miejski Punkt Widzenia Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta, (PiS). Wymienił też inne punkty w porządku obrad jutrzejszej sesji:

Do projektu uchwały dotyczącego konsultacji społecznych odniósł się Filip Gryko, przewodniczący klubu radnych Zielona Razem . Jak mówi jest to uchwała kompromisowa, w której przyjęte zostały uwagi wszystkich klubów radnych:

Adam Urbaniak wiceprzewodniczący Rady Miasta Zielone Góra (KO – PO ) odniósł się do słów radnej PiS Bożeny Ronowicz, która w Rozmowie po 9 wyraziła zaniepokojenie zapisami w dokumencie o łączeniu komisji i likwidacji Komisji rozwoju i ochrony środowiska. Adam Urbanik podziela zaniepokojenie radnej Ronowicz, a plany likwidacji komisji odbiera jako złośliwość i próbę wywołania konfliktu:

Zdaniem Adama Urbaniaka kompetencje konsultacji społecznych powinno się dopisać do Komisji Integracji lub Komisji Rozwoju.
Początek jutrzejszej sesji o godz. 11.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku