°C

Ewald i Pawelski wygrywają MP U18 w tenisie

foto: Krystian Machalica
 

Weronika Ewald, a także Martyn Pawelski wygrywali turniej singlowy halowych tenisowych Mistrzostw Polski do lat 18 w tenisie. W deblu wygrały pary Daria Górska/Magdalena Świerczyńska, oraz Filip Pieczonka/Olaf Pieczkowski.

W ostatnim dniu rozgrywanych w Zielonej Górze zmagań do walki o najważniejsze stanęli singliści. Najpierw w finale Weronika Ewald pokonała Zuzannę Frankowską 6:4; 6:3.

W pojedynku panów Martyn Pawelski wygrał z Filipem Pieczonką 6:3; 6:3. Ten drugi w trakcie pierwszego seta musiał skorzystać z usług fizjoterapeuty, gdyż towarzyszyły mu problemy z barkiem.

W sobotę odbyły się finały gier deblowych Magdalena Świerczyńska i Daria Górska pokonały Weronikę Ewald i Xenię Lipiec 6:2; 6:4. W finale panów Filip Pieczonka i Olaf Pieczkowski wygrali z Maksem Kaśnikowskim i Aleksander Orlikowskim 7:6; 4:6; 10:7.

Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek w Zielonej Górze podsumowują prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński, a także prezes Związku Tenisa Województwa Lubuskiego Piotr Fabich.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku