°C

Odpady jak waga wielorybów – ZGK podsumowuje rok

fot. M. Czechowska
 

71 zlikwidowanych dzikich wysypisk śmieci - w sumie 128 ton odpadów, ponad 370 posadzonych drzew, tysiące nasadzeń kwiatów i tysiące kilometrów przejechanych po odbiór odpadów - Zakład Gospodarki Komunalnej podsumował swoje ubiegłoroczne działania.

Odbierając odpady pokonaliśmy prawie 530 tysięcy kilometrów – moglibyśmy okrążyć ziemię 13 razy – wylicza Agnieszka Miszon, rzeczniczka ZGK. Ważnym aspektem jest selektywna zbiórka – dodaje:

W ubiegłym roku służbom porządkowym przybyło zadań w zakresie pielęgnacji zieleni. Oprócz nasadzeń kwiatów, których było ponad 19 tysięcy, w mieście pojawiły się np. kwietne łąki:

Okazuje się, że w ubiegłym roku zielonogórzanie zrobili wiele porządków. Gruz i odpady poremontowe ważyły 6 tysięcy ton. Do PSZOK-u przywieziono ponad 4 tysiące ton odpadów wielkogabarytowych:

Od zeszłego roku ZGK zajmuje się też zimowym odśnieżaniem deptaka i części miasta. Według wyliczeń, odśnieżono prawie 12 tysięcy kilometrów ulic – to odległość z Zielonej Góry do Buenos Aires.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku