°C

20 lat Galerii Nowy Wiek

Sławek Czajkowski Zbiok, wystawa w GNW - październik 2017, fot. MZL w Zielonej Górze
 

Galeria Nowy Wiek Muzeum Ziemi Lubuskiej ma już 20 lat. Została otwarta w styczniu 2001 roku, a pomysł na jej powstanie ma związek z bogatą kolekcją dzieł sztuki współczesnej. Te udało się pozyskać muzeum m.in. poprzez organizowanie cyklicznych wystaw „Złotego Grona” i Biennale Sztuki Nowej.

Twórcą i kuratorem galerii jest Leszek Kania, obecny dyrektor MZL. Jak mówi, w ciągu tych 20-stu lat swoje prace zaprezentowało około setki artystów:

Swoje dzieła w Galerii Nowy Wiek prezentowali również m.in. Basia Bańda, Radosław Czarkowski, Leszek Knaflewski, Joanna Rajkowska i Piotr Szurek.

Z okazji 20-lecia galerii od 3 marca w muzeum będzie prezentowana wystawa jubileuszowa:

Warto dodać, że autorem logo Galerii Nowy Wiek jest artysta grafik Witold Michorzewski.

logo Galerii Nowy Wiek


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku