°C

Nowy budynek przychodni w Ochli nadal bez gospodarza

fot. daniel sawicki
 

Kolejny drugi już przetarg na najem budynku i prowadzenie przychodni lekarskiej w Ochli zakończył się fiaskiem. Wczoraj odbyło się otwarcie ofert, niestety nie wpłynęła ani jedna.

Przypomnijmy budynek, który wraz z wyposażeniem kosztował prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych został oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze ogłosił w styczniu przetarg. Najemca miał zapewnić co najmniej jednego lekarza rodzinnego i jednego pediatrę. Koszt wynajmu ZGM ustalił w wysokości około 5 tysięcy złotych miesięcznie i planował dopłacić dodatkowe 150 tysięcy złotych na wyposażenie. Mimo to zainteresowania brak, przyznaje Paweł Wysocki z ZGM, jednocześnie radny Klubu Zielona Razem. Podczas posiedzenia specjalnej komisji ustaliliśmy, że koszt wynajmu zostanie zmniejszony, dodaje:

Nie możemy już bardziej obniżyć ceny, bo pamiętajmy, że to jednak biznes, podkreśla Paweł Wysocki:

W budynku na 253 metrach kwadratowych znajduje się 18 pomieszczeń – trzy gabinety lekarskie, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia techniczne. Budynek wyposażony jest w instalacje wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryczną i centralnego ogrzewania .
Kolejny przetarg zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku