°C

Jest nowy gracz Zastalu!

fot. facebook Skyler Bowlin
 

Enea Zastal BC Zielona Góra ogłosił, że podpisał kontakt ze Skylerem Bowlinem - amerykańskim obrońcą, który przychodzi do mistrza Polski z greckiego Iraklisu Saloniki. To drugie w tym tygodniu transfer Zastalu - we wtorek klub zatrudnił pod kosz Krzysztofa Sulimę. A to nie koniec transferów...

Bowlin wczoraj poinformował na swoim twitterze, że odchodzi z greckiego klubu, a jeden z greckich dziennikarzy z kolei podał, że przechodzi do Zastalu. I to sprawdziło się – Zastal podał właśnie, że Amerykanin będzie drugą, nową(po Krzysztofie Sulimie) twarzą na pokładzie.

Skyler Bowlin ma 190 cm wzrostu i może grać na pozycji rozgrywającego lub rzucającego obrońcy. W swojej karierze w Europie grał w klubach szwedzkich, duńskich i niemieckich oraz na w Iraklisie. W 2015 roku z Horsens IC zdobył mistrzostwo i Puchar Danii i był MVP obu rozgrywek. W 2016 roku zdobył mistrzostwo Szwecji w barwach Sodertalje Kings i był MVP finałów. 

Potem przez 4 lata grał w Niemczech, a ostatnio w Grecji. 

Po odejściu Marcela Ponitki i Iffe Lundberga Zastal dołączył do składu Sulimę i Bowlina, a teraz ma w planach zatrudnienie jeszcze mocnej jedynki i ciągle szuka kolejnego Polaka.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku