°C

Nieodśnieżone chodniki zmorą mniej sprawnych pieszych

Fot. Envato
 

Zima nie odpuszcza, wczoraj i w nocy znów obficie poprószył śnieg. Zasypało drogi i chodniki.

Na nieodśnieżonym chodniku nie trudno o wypadek. Kto jest za to odpowiedzialny ? Z pytaniem i jednocześnie skargą zwróciła się do nas jedna ze słuchaczek:

Z podobnymi skargami zgłosili się do nas także mieszkańcy innych ulic, między innymi bloków przy Batorego. Zapytaliśmy rzeczniczkę zielonogórskiej policji Małgorzatę Stanisławską o to kto ponosi odpowiedzialność za odśnieżanie chodników w mieście i czyim problemem oprócz przechodniów jest śnieg lub lód zalegający na chodniku ?

Kary za nieodśnieżanie chodników mogą być bardzo surowe, wyjaśnia Małgorzata Stanisławska:

Oprócz odśnieżania właściciele nieruchomości zobowiązani są także do usuwania sopli z dachów oraz innych powierzchni, które znajdują się bezpośrednio nad chodnikiem lub podjazdem.
Każdy przypadek tego rodzaju zaniedbania, wystarczy zgłosić bezpośrednio policji.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku