°C

Miejski Punkt Widzenia: Lubuskie innowacyjne, czy nie?

fot: Krzysztof Filmanowicz
 

Województwo Lubuskie to ponad 80 jednostek samorządu terytorialnego, które aplikują do środków Unii Europejskiej i wszystkie na przestrzeni 10-ciu lat dostały pieniądze unijne - w ten sposób Grzegorz Potęga, wiceprzewodniczący klubu radnych KO – PO w sejmiku, gość audycji Miejski Punkt Widzenia odpowiedział na zarzuty pod adresem Zarządu Województwa Lubuskiego.

Radny odniósł się w szczególności do konferencji prasowej wiceprezydenta Zielonej Góry Krzysztofa Kaliszuka, który punktował rządzących regionem za brak dialogu, fatalne pozyskiwanie środków zewnętrznych i traktowanie pieniędzy unijnych jak partyjnej kasy, na czym miałyby tracić lubuskie samorządy:

To, że mamy najniższy wskaźnik innowacyjności w kraju, drugie miejsce od końca jest rzeczą obiektywną i oczywistą, ripostuje Beata Kulczycka, radna klubu Samorządowe Lubuskie. Prawdą jest też, że mamy najwyższy wskaźnik jeśli chodzi o nakłady na innowacje, ale co z tego jeśli nie ma efektów, dodaje:

Tymczasem trwa sesja sejmiku województwa lubskiego, podczas której ma być głosowana Strategia Województwa Lubuskiego 2030.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku