°C

Nowi terytorialsi zaczynają szkolenie

12.02.2021 Leszno Wcielenie 12WBOT
 

Mistrzyni Polski w zapasach, listonosz, księgowa, kucharz, stolarz, instruktor kitesurfingu, kierowca autobusu, ratownik WOPR oraz studenci i wielu tegorocznych maturzystów. Ponad sto osób postanowiło wstąpić do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przyszli Terytorialsi tym razem będą się szkolić na poligonie w Biedrusku, a zasilą bataliony lekkiej piechoty w Skwierzynie oraz w Lesznie i Śremie.

Trening wojskowy, który właśnie się rozpoczyna, to wstęp do szkolenia zasadniczego trwającego trzy lata. Przyszli żołnierze będą się szkolić w reżimie sanitarnym, a rozpaczną od testu sprawności fizycznej.

Później otrzymają też broń, z którą nie będą się rozstawać przez cały okres szkolenia. Kolejne dni spędzą na nauce posługiwania się bronią, taktyki, topografii czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatni dzień szkolenia to tzw. „pętla taktyczna”, czyli swoistego rodzaju egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności każdego nowego terytorialsa. Wszyscy, którzy pomyślnie ukończą „pętlę”, złożą uroczystą przysięgę. Tym razem odbędzie się ona 27.02.2021r., na terenie jednostki wojskowej w Biedrusku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku