°C

Walentynkowe serce dla bezdomnego zwierzaka

Fot.: Piotr Kuśnierz
 

Dziś Walentynki – święto zakochanych, a ponieważ miłość niejedno ma imię można ją wyrazić i przeżywać na rozmaite sposoby, np. wobec zwierząt. Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt zachęca i apeluje, aby właśnie w Walentynki miłość okazać adoptując psa lub kota.

W największej potrzebie są starsze psiaki, które bardzo źle znoszą mroźną zimę, mówi Agnieszka Janiszewska zastępca kierownika zielonogórskiego schroniska.
W schronisku przebywa obecnie ponad 120 psów i około 65 kotów. O ile wszystkie koty przebywają w ciepłych, dogrzewanych pomieszczeniach, o tyle dla psów takich pomieszczeń brakuje:

Jeżeli ktoś nie jest w stanie zapewnić zwierzęciu Domu Stałego, może zaoferować Dom Tymczasowy, choćby na te najmroźniejsze dni, zachęca Agnieszka Janiszewska:

Procedura adopcyjna rozpoczyna się od wypełnienia ankiety:

Biuro adopcyjne jest czynne 7 dni w tygodniu od poniedziałku do niedzieli, między godziną 10.00, a 18.00.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku