°C

Sobota po 9 – strajk mediów w opinii zielonogórskich radnych

fot. KM
 

Media niezadowolone z rządów Zjednoczonej Prawicy będą robiły wszystko, żeby nawet taką formę, która jest podatkiem od reklam czyli działalności czysto komercyjnej przekierowywać w stronę polityczną – tak Piotr Barczak przewodniczący Rady Miasta z PiS komentuje środowy strajk mediów prywatnych.

Piotr Barczak był gościem programu „Sobota po 9”:

Nie do końca jest prawdą, że celem tego projektu jest opodatkowanie dużych gigantów, uważa Tomasz Nesterowicz z SLD. Trudno się dziwić mediom prywatnym, że protestują, dodaje:

Znaczna część prywatnych mediów w środę protestowała we wspólnej akcji „Media bez wyboru”, będącej odpowiedzią na zapowiedź przygotowania przez rząd projektu ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Od rana telewizje zamiast programu nadawały specjalny komunikat. Na portalach, czytelnicy nie mogli przeczytać żadnego artykułu. Do akcji przyłączyły się również niektóre dzienniki.
W myśl przepisów pieniądze z opłaty od reklam miałyby trafić do NFZ – 50 procent, na Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków – 15 procent, a także Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów – 35 procent.
Wstępne konsultacje nowych regulacji rozpoczęły się 3 lutego i potrwają do wtorku 16 lutego.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku