°C

Szczepienia w Lubuskiem. Zieleński: 37 tys. seniorów zarejestrowanych

Karol Zieleński
 

W Lubuskiem trwają szczepienia osób z grupy zero, w tym drugą dawką oraz szczepienia pensjonariuszy DPS-ów i seniorów w wieku powyżej 80 lat.

W lubuskich DPS-ach pierwszą dawkę przyjęło dotychczas 1289 osób, co stanowi 71 proc. ich pensjonariuszy – poinformował dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Dotychczas w województwie pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 przyjęło ok. 18 tys. osób. Drugą zaaplikowano 2 tys. osobom, głównie medykom.

Nadal trwają szczepienia pensjonariuszy DPS-ów. Dotychczas objęły 1289 seniorów z 1828 którzy zadeklarowali chęć zaszczepienia się na COVID-19. Akcja szczepień pierwszą dawką ma zakończyć się w lubuskich DPS-ach w przyszłym tygodniu.

Z najnowszych danych wynika, że z grupy ok. 110 tys. seniorów w wieku powyżej 70 lat mieszkających w regionie, 37 tys. zarejestrowało się dotychczas do szczepienia.

„Obecnie szczepionki są im podawane w 181 punktach na terenie całego województwa (POZ i szpitale węzłowe). Seniorzy mogą skorzystać z pomocy swoich gmin w dowozie do nich, a do osób obłożnie chorych udają się medycy z punktów mobilnych. Proces tworzenia punktów szczepień oraz koordynację usług świadczonych poza POZ nadzoruje Oddział Regionalny NFZ

– powiedział Zieleński.

W środę Agencja Rezerw Materiałowych ma dowieźć do szpitali i punktów szczepień w regionie łącznie 120 szt. dawek szczepionki. Dostawy odbywają się przez cały dzień. Tym samym liczba dostarczonych dawek od początku realizacji programu szczepień będzie na poziomie 29 tys. zł.

Z środowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w woj. lubuskim potwierdzono 174 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło dziewięć osób, wszystkie z powodu COVID-19.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku