°C

Zielona Góra walczy ze smogiem. Wymień piec dzięki pomocy miasta

Fot.: P. Kuśnierz
 

Magistrat na dofinansowanie wymiany pieców przeznaczyć w tym roku 600 tysięcy złotych. Miejskie władze chcą ograniczyć emisję szkodliwych substancji.

Skorzystać z miejskiego programu może każdy. Magistrat zachęca do wymiany klasycznych pieców węglowych na gazowe lub elektryczne. Tłumaczy Emilia Gaik, inspektor w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra:

Jak powiedział nam przewodniczący Rady Miasta Piotr Barczak z PiS-u, wśród radnych była pełna zgoda w sprawie podjęcia uchwały na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu ochrony powietrza:

Marcin Pabierowski zwraca uwagę na złą jakość powietrza w Zielonej Górze. Radny klubu Koalicja Obywatelska-Platforma Obywatelska miał duży wpływ na ostateczną wersję projektu uchwały w sprawie dofinansowania wymiany pieców w Zielonej Górze:

Wnioski wraz z załącznikami na dofinansowanie zakupu pieców można składać do końca kwietnia w Urzędzie Miasta przy ulicy Podgórnej, lub drogą listową. Wyniki będą znane pod koniec czerwca. Szczegółowych informacji udziela Biuro Ochrony Środowiska w zielonogórskim magistracie (68 47 55 684 lub 68 45 44 670).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku