°C

Restauratorzy bez opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Fot.: Ł. Brodzik
 

Radni podczas sesji rady miasta podjęli uchwałę dotyczącą zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie miasta Zielona Góra za rok 2021.

Dotychczas, mimo trwającej pandemii i w związku z tym zamknięciem restauracji, przedsiębiorcy musieli taką opłatę uiszczać. Potrzebę przyjęcia uchwały argumentował wiceprezydent Dariusz Lesicki:

Cała operacja będzie kosztować budżet miasta około 450 tysięcy złotych. Magistrat ma podjąć ponadto decyzję, czy zwolnienie będzie realizowane automatycznie, czy przedsiębiorcy będą musieli składać wnioski – dodawał wiceprezydent Lesicki.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku