°C

Dworczyk: 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Fot. PAP/Radek Pietruszka
 

Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 do końca roku; 60 mln z jednej umowy, a z drugiej 25 mln - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w odpowiedzi na wpis szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

Szef kancelarii premiera odniósł się do wpisu szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

„Minister Dworczyk pyta, gdzie jest informacja o możliwości wykorzystania patentu przez firmę Moderna. Na stronie internetowej tej firmy. Taki jest obraz tego spotkania. Minister Michał Dworczyk mówi, że harmonogram jest na stronie? Dla kolejnych grup? Nie żartujmy” – napisał Tomczyk.

W odpowiedzi Dworczyk przypomniał, że Polska ma zapewnionych 85 mln dawek szczepionki.

„To jest właśnie obraz polityki PO – czerpanie informacji ze stron internetowych. Panie przewodniczący Cezary Tomczyk – mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku, 60 mln dawek z jednej, a 25 mln z drugiej umowy. To są fakty, warto się ich trzymać” – napisał.

Szef KPRM zamieścił także tabelę z harmonogramem szczepień, który znajduje się na stronie internetowej dotyczącej szczepień https://www.gov.pl/szczepimysie.

„Przewodniczący Cezary Tomczyk domagał się harmonogramu dostaw i liczby szczepień. Był on ogłoszony na konferencji ponad 2 tygodnie temu, jest dostępny na stronach rządowych i będzie aktualizowany wraz z kolejnymi informacjami od producentów. Proszę o minimum profesjonalizmu” – napisał Dworczyk.

Dworczyk: 85 mln dawek szczepionki do końca roku Radio Zielona Góra 5 marca 2021


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku