°C

Mobilne szczepienia

Fot. PAP/EPA/Urs Flueeler
 

Wczoraj rozpoczęły się szczepienia seniorów. W jaki sposób będą docierać na miejsce osoby, które mają trudności w poruszaniu się?

Zapewnienie transportu starszym osobom, które mają trudności w poruszaniu się to obowiązek magistratu. Dziś miasto podpisało umowę z firmą taksówkarską, która dowozić będzie mieszkańców elektrycznymi samochodami.
– Dowóz dla takich osób jest bezpłatny – zapewnia Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry:

– Zależy nam aby te przejazdy były bezpieczne – dodaje Maciej Wojeński pełnomocnik zarządu firmy Evity:

W przypadku, gdy okaże się, że miasto nie jest w stanie wystarczająco zapewnić dojazdu osobom niepełnosprawnym, pomocą mają służyć strażacy. Mówi Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy PSP w Zielonej Górze:

Magistrat uruchomił specjalną infolinię dla seniorów ograniczonych mobilnie, na którą osoby umówione już na szczepienie mogą się zgłosić. Jest to między innymi numer 68 479 36 55.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku