Zastal zamęczył osłabionego Trefla

Koszykarze ENEI Zastalu BC Zielona Góra wygrali po raz 21 w tym sezonie w PLK. Mistrz Polski pokonał Trefla Sopot 101-82 .

Zastalowcy zaczęli mecz niemal perfekcyjnie. Osłabiony Trefl(brak Leończyka, Motena i Hawsa) mógł tylko patrzeć, jak wpadają kolejne trójki mistrzów Polski, a było ich w I kwarcie aż 6! Błyszczeli Filip Put i Iffe lundberg, a Zastal prowadził w tej części spotkania nawet 11 punktami, 27-16 po trafieniu Berzinsa.

Po 10 minutach Zastal prowadził 34-25.

W drugiej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie 42-29 i….stanęli. Zatrzymali się w ataku, a w obronie zaczęli teraz oni przyglądać się bezradnie kolejnym koszom rywala.

Po serii 15-3!!! dla Trefla Zastalowcy prowadzili tylko 45-44. U sopocian szalał Łukasz Kolenda, który zdobył 16 punktów do przerwy!. W końcówce tej części meczu podopieczni Żana Tabaka trochę się ogarnęli, ale do przerwy prowadzili nikłą, 5-punktową przewagą 53-48.

Trzecia kwarta, mimo kilku błędów Zastalu w obronie, jednak już pod dyktando naszej drużyny. Put bił swój rekord punktowy sezonu, trójki dorzucił Richard i Zastal uciekł na 79-58 w 28 minucie. Na koniec jeszcze za trzy trafił Berzins i po 30 minutach prowadziliśmy 84-62.

W 4 kwarcie najpierw było 25 punktów przewagi Zastalu, potem spadła ona do 19 oczek i już do końca meczu kręciła się wokół 20 punktów. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 19 punktami.