°C

Znakomite widowisko w hali CRS – Zastal wygrywa po raz 8 w VTB!

fot. Jacek Białogłowy
 

Świetny, twardy mecz w hali CRS - ENEA Zastal BC ZIelona Góra pokonał 77-64 Awtodor Saratow w lidze VTB i zrobił wielki krok do playoffów tych rozgrywek Tym meczem pożegnał się z Zastalem Marcel Ponitka.

Mecz zaczął się od potwornie mocnej walki w obronie pod obydwoma koszami, co skutkowało bardzo małą ilością zdobywanych punktów. Zastal miał problem pod koszem, bo Groselle był wciąż podwajany, z obwodu nie wpadało i przez 5 minut Zastal trafił tylko raz z gry.

Tyle, że też mocno pracował w obronie i nie pozwalał na wiele rywalom.

Po 5 minutach było tylko 5-3 dla gości!

Potem oba zespoły otworzyły się trochę bardziej, ale po I kwarcie był niski wynik, remis 13-13. 

Drugą kwartę Zastal zaczął świetnie w obronie i nareszcie był skuteczniejszy w ataku. Kontra lundberga z wsadem, trójka Frejmanisa, lay up Grosella i Zastal prowadził 20-13, chwilę później nawet 25-16. 

Trener Awtodoru Gordie Herbert dwa razy brał w tej kwarcie czas, ale Zastal nadal – mimo niezłej obrony rywali – prowadził kilkoma punktami.

Po serii 10-0 w 17 minucie nasi prowadzili już 35-21(po wolnych Richarda). Awtodor nie spał, zrobił serię 5-0, ale w końcówce I połowy mistrzowie Polski znów odskoczyli na dwucyfrową przewagę i do szatni poszli z wynikiem 40-28.

Początek 3 kwarty to stała wojna fizyczna pod koszami, którą minimalnie wygrywali Zastalowcy. W 24 minucie po rzucie Lundberga Zastal ucieka na 50-35. 

Znowu jednak Awtodor mocno odpowiedział, bo serią 7-0 i po rzucie Clavella miejscowi prowadzili tylko 50-42. Tabak wziął w 27 minucie zatem czas. Po nim goście jeszcze zmniejszyli straty do 46-53, na szczęście 5 ostatnich punktów trafili Williams i Richard i po 30 minutach Zastal wygrywał 58-46.

Ostatnia kwarta zaczęła się od dwóch bomb Zastalu – Frejmanis trafił spod kosza, a Wiliams za trzy i przewaga urosła do 17 punktów(63-46). Potem nawet wynosiła 21 punktów w 36 minucie(73-52 po rzucie świetnego dziś Frejmanisa) i Zastal zbliżał się do zwycięstwa. Wygrał w końcu 77-64 i zbliżył się mocno do udziału w fazie playoff!!!


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku