°C

Urząd wojewódzki uruchomił infolinię o szczepieniach

Fot. Unsplash/NordWood
 

Lubuski Urząd Wojewódzki uruchomił infolinię dla mieszkańców szukających informacji o szczepień przeciw COVID-19, m.in. o dowozie osób niepełnosprawnych i starszych do punktów szczepień – poinformował dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Infolinia (nr 95-785-13-28) działa codziennie od godz. 7.00 do 19.00. Pytania można też przesyłać mailem: szczepienia@lubuskie.uw.gov.pl

Na razie na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego nie zamieszczono wykazu numerów telefonów w poszczególnych gminach regionu, pod którymi można zgłaszać chęć skorzystania z dowozu do punktu szczepień. Zieleński przypomniał natomiast, że całodobowo jest dostępna ogólnopolska infolinia Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989.

Dowożenie do punktów szczepień osób niepełnosprawnych lub starszych, które samodzielnie nie mogą tam dotrzeć, organizują samorządy. Niektóre z lubuskich gmin i miast zamieściły już na swoich stronach internetowych komunikaty w tej sprawie.

Na przykład w Zielonej Górze osoby niepełnosprawne, a także te powyżej 70 lat powinny skontaktować się z Departamentem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego tamtejszego magistratu, całodobowo pod nr telefonów: 68-479-36-55 i 68-479-36-56.

Również na stronach innych lubuskich gmin są komunikaty z numerami telefonów, pod którymi w podanych godzinach można zgłosić chęć skorzystania z pomocy w dowozie na szczepienie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku