°C

Pracowali nielegalnie w Zielonej Górze

foto: Straż Graniczna
 

Funkcjonariusze straży granicznej skontrolowali legalność świadczenia pracy przez 29 pracowników w Zielonej Górze. Kontrola wykazała, że kilku z nich pracowało "na czarno".

– Okazało się, że 2 obywateli Gruzji i 7 z Ukrainy nie posiada żadnych dokumentów zezwalających na pracę w naszym kraju – informuje mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Komendant placówki straży granicznej w Zielonej Górze – Babimoście wydał decyzje na podstawie której, ci obcokrajowcy będą musieli opuścić nasz kraj. Do Polski będą mogli przyjechać dopiero po 6 miesiącach.

Dodajmy, że nierzetelny pracodawca może być ukarany karą w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku