°C

W Zielonej Górze powstanie Liceum Uniwersyteckie

fot. Pixabay
 

We wrześniu tego roku w Zielonej Górze startuje nowa placówka oświatowa. Będzie to Liceum Uniwersyteckie działające pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Szkoła będzie miała siedzibę w „Mrowisku”, przy al. Wojska Polskiego.

Pomysł dojrzewał przez kilka lat, było wiele prób utworzenia w mieście tego typu placówki, jednak plany spełzały na niczym na etapie kuratorium i znalezienia odpowiedniego budynku dla szkoły, tłumaczy jeden z głównych inicjatorów dr hab. Radosław Domke, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zaawansowane działania rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku kiedy grupa wykładowców akademickich postanowiła przy pomocy Fundacji im. Alexandra von Humbolta powołać Liceum Uniwersyteckie, dodaje:

Żadna szkoła niepubliczna nie może liczyć na takie wsparcie jak przyszłe Liceum Uniwersyteckie. Chodzi głównie o udostepnienie infrastruktury przez Uniwersytet Zielonogórski, wyjaśnia Radosław Domke:

Kolejnym nowatorskim pomysłem wyróżniającym Liceum Uniwersyteckie będzie stanowisko mentora:

W Liceum utworzone zostaną cztery klasy, maksymalnie po 15 osób w każdej z nich. Podczas rekrutacji pod uwagę będzie brane świadectwo z siódmej klasy oraz rozmowa kwalifikacyjna.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku