°C

Branża fitness: zakończyły się rozmowy o odmrożeniu

Fot. Unsplash
 

Zakończyło się spotkanie Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii z przedstawicielami branży fitness. Tematem było odmrożenie działalności siłowni i klubów fitness. Przedsiębiorcy przedstawili protokoły sanitarne, które miałyby zapewnić bezpieczeństwo osób korzystających z takich obiektów w czasie pandemii.

Z przedstawicielami branży rozmawiała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Po spotkaniu mówiła, że konsultacje miały na celu poznanie oczekiwań przedsiębiorców, bo decyzja o otwarciu obiektów sportowych jeszcze nie zapadła.

„Do momentu, gdy nie będzie decyzji premiera, takie odmrożenie jest niezgodne z rozporządzeniem”

– powiedziała Olga Semeniuk.

„Na tę chwilę mogłam przedsiębiorcom przekazać informacje o pomocy finansowej, o wsparciu gospodarczym, żeby ich firmy mogły przetrwać. Analizowaliśmy też kontekst klubów fitness w Europie. Rozmawialiśmy o tym, które są otwarte, a które nie i jakie są tego powody”.

Branża fitness zapowiedziała, że niezależnie od decyzji rządu, 1 lutego ponownie otworzy blisko 2 tysiące obiektów w całym kraju.

Obecny na dzisiejszym spotkaniu Prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski powiedział, że rząd otrzymał też kompromisową propozycję.

„Nasza oferta jest taka, by na przykład na 2-3 tygodnie przywrócić w rozporządzeniu zapis, że siłownie i kluby fitness mogą prowadzić zorganizowane zajęcia sportowe”

– mówił prezes PFF.

„Dzięki temu będziemy mogli otworzyć wszystkie kluby na nowo i pokazać, że w ciągu tych 2-3 tygodni nic się nie zmieniło pod kątem transmisji koronawirusa. Po tym okresie moglibyśmy w pełni otworzyć nasze obiekty z zachowaniem zasad określonych w protokołach bezpieczeństwa”.

Propozycje branży fitness zostaną przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu na jutrzejszym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

We wtorek szef rządu poinformował, że w lutym mogą wejść w życie protokoły sanitarne, które pozwolą na funkcjonowanie najbardziej poszkodowanym branżom. Zaznaczył, że ewentualna decyzja o częściowym zniesieniu ograniczeń będzie jednak zależała od sytuacji epidemiologicznej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku