°C

MRPiT: najpierw powinien być odmrożony handel

Fot. Envato
 

Minister Rozwoju, Pracy i Technologii powiedział, że w pierwszej kolejności powinna być odmrożona w 100 procentach branża handlowa.

Wicepremier i szef tego resortu Jarosław Gowin podkreślił, że chodzi o otwarcie galerii handlowych. Przypomniał, że jego resort jest w stałym kontakcie z przedstawicielami wszystkich branż objętych obostrzeniami. „Pracujemy nad specjalnym reżimem sanitarnym odrębnym dla każdej z tych branż” – dodał.

Dziś zaplanowano spotkanie Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii z przedstawicielami branży fitness w sprawie protokołów bezpieczeństwa, które mają umożliwić ponowne uruchomienie m.in siłowni i klubów fitness. Z przedsiębiorcami będzie rozmawiać wiceminister Olga Semeniuk.

Obecne obostrzenia epidemiczne obowiązują do 31 stycznia. Do końca miesiąca zamknięte pozostaną między innymi: hotele, restauracje, siłownie, galerie handlowe i stoki narciarskie.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku