°C

Terytorialsi dowiozą seniora na szczepienie

Fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomili infolinię, na którą mogą dzwonić seniorzy z prośbą o pomoc. Pod numerem 800 100 115 terytorialsi pomogą starszym osobom zarejestrować się na szczepienia, a jeśli zajdzie taka konieczność, zawiozą starszą osobę na zastrzyk.

Jak mówi Anna Jasińska-Pawlikowska z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, infolinia to odpowiedź na aktualne problemy, z jakimi borykają się osoby starsze:

Wcześniej mundurowi z WOT pomagali m.in. kombatantom:

W wielkopolskiej brygadzie służy blisko 1 800 żołnierzy. W skład brygady wchodzą trzy bataliony w Śremie, Lesznie oraz Skwierzynie.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku