°C

Młodzieżowa Rada Miasta zawiesza działalność. Powód? Koronawirus

fot. MRM Zielona Góra
 

Co dzieje się z Młodzieżową Radą Miasta Zielona Góra? Przypomnijmy, została ona powołana w listopadzie 2015 roku i od tego czasu było o niej głośno. Za swoje osiągnięcia została m.in. wyróżniona na arenie krajowej.

W czerwcu ubiegłego roku Młodzieżowa Rada Miasta zakończyła swoją drugą kadencję, a do kolejnych wyborów nie doszło. Jak tłumaczy Wiktoria Kozioł, przewodnicząca MRM, pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany:

Jak zapewnia Wiktoria Kozioł, Młodzieżowa Rada Miasta nie przestanie istnieć, a jak tylko zostaną zniesione obostrzenia, młodzi podejmą próbę przeprowadzenia kolejnych wyborów:

Paweł Wysocki, miejski radny i opiekun Młodzieżowej Rady Miasta, przypomina, że młodzi aktywiści mają na swoim koncie wiele sukcesów:

Warto dodać, że to dzięki działaniom Młodzieżowej Rady Miasta udało się uruchomić pomocnik dla bezdomnych oraz ubarwić muralami kilka zielonogórskich osiedli. Ponadto, MRM współpracowała m.in. z biblioteką Norwida oraz Lubuskim Teatrem, organizowała także plenerowe imprezy dla młodzieży.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku