°C

Od lutego wnioski w programie Rodzina 500+

Fot. Pixabay
 

Od lutego mieszkańcy miasta będą mogli składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500+. W Zielonej Górze wsparcie trafia do ponad 23 tysięcy dzieci. Zielonogórscy urzędnicy zaznaczają, że formalności będzie można dopełnić na razie tylko w formie elektronicznej.

To realizacja założeń zapisanych w lipcu 2019 roku o zmianie okresu przyznawania świadczeń. Obecnie świadczenie obowiązuje do 31 maja – mówi Barbara Waleryszak z Wydziału Świadczeń Rodzinnych:

Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 kwietnia. Prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane na roczny okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. W Zielonej Górze w zeszłym roku w ramach programu Rodzina 500 + wypłacono ponad 144 miliony złotych:

Program Rodzina 500+ działa od 2016 roku. Początkowo świadczenie przysługiwało tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Od 1 lipca 2019 roku wprowadzono 500 plus również na pierwsze dziecko.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku