°C

Sejm przyjął osiem ze 109 poprawek Senatu do budżetu na 2021 rok

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
 

Sejm w trakcie głosowania przyjął osiem ze 109 poprawek Senatu do tegorocznej ustawy budżetowej.

Jedna z poprawek przesuwa 57 milionów złotych w budżecie państwa na realizację programu wieloletniego „Senior+”. Inna przeznacza 39 milionów złotych na program wymiany silników i przekładni w śmigłowcach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Część przyjętych poprawek Senatu ma charakter redakcyjny.

Ustawa budżetowa na 2021 rok przygotowana przez rząd i uchwalona przez Sejm zakłada dochody na poziomie ponad 404 miliardów złotych i wydatki w wysokości blisko 487 miliardów. Maksymalny deficyt budżetowy został ustalony na ponad 82 miliardy złotych.

Teraz ustawa budżetowa trafi do prezydenta. Ten może ją podpisać w ciągu 7 dni lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego, aby zbadać jej zgodność z Konstytucją RP. Prezydent nie może zawetować ustawy budżetowej.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku