Astoria walczyła przez kwadrans. 20 wygrana Zastalu

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Eneę Astorię Bydgoszcz w 22 meczu w PLK w tym sezonie. Mistrzowie Polski wygrali 104-76 odnosząc tym samym 20 zwycięstwo w rozgrywkach i umocnili się na prowadzeniu.

Pierwsza połowa to ciągła gra na styk, pudła obu zespołów z obwodu, błędy obu drużyn i pretensje trenerów do zawodników po słabych zagraniach. Najwyższa różnica wynosił 5 punktów i było to prowadzenie Astorii po trafieniu w 9 minucie Nowakowskiego,a było wtedy 22-17 dla przyjezdnych.

Końcówka jedna dla Zastalu, obudził się Lundberg, który w kilka sekund zdobył 5 punktów, a po 20 minutach był remis 24-24.

Do 16 minuty nadal najczęściej wynik kręcił się wokół remisu. I nagle Zastal zaczął grać porządnie w obronie. Do tego doszła skuteczność i od razu przełożyło się to na wynik – do przerwy mistrz Polski prowadził 46-37.

Początek 3 kwarty to twarda defensywa Zastalu, kolejne wymuszone straty gości, pudła Astorii i odjazd Zastalu na 61-37, co oznacza, że przez pierwszych 5 minut Zastal miał serię 15-0!!!

Do końca kwarty Zastal spokojnie utrzymywał przewagę w okolicach 20 punktów, w pewnym momencie po trafieniu Ponitki uciekł nawet na 72-43, a przed ostatnimi 10 minutami wygrywał 72-47.

W 4 kwarcie wszyscy już czekali na końcową syrenę, niewiele się działo, a mistrzowie wygrali ostatecznie 28 punktami.