°C

Znamy wyniki testów lubuskich nauczycieli na obecność COVID-19

Pixabay
 

1,5 proc. pozytywnych wyników po testach na obecność koronawirusa wśród lubuskich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Badania przesiewowe przeprowadzono od 11 do 15 stycznia. Wzięli w nich udział nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych,a także pracownicy administracji i obsługi. Testy nie były obowiązkowe. W województwie lubuskim wzięło w nich udział 3827 osób, zakażenie koronawirusem stwierdzono u 57 z nich. – Bardzo dobrze, że nauczyciele, a także pracownicy obsługi i administracji szkół, mieli możliwość wykonania takich testów – mówi Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa:

Nasze województwo wypada nieco lepiej w porównaniu do średniej z całego kraju, która wyniosła 2 procent.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku