°C

WORD: przetarg na nowe auta egzaminacyjne

fot. Marta Czechowska
 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze szykuje się do wymiany aut egzaminacyjnych. - Kończy nam się umowa na dotychczasowe pojazdy, stąd procedura przetargowa – wyjaśnia dyrekcja ośrodka. Pomysł krytykują szkoły nauki jazdy.

Nowy samochód może pojawić się wiosną, choć nie musi. Może się okazać, że egzaminy wciąż będą się odbywać na dotychczasowych pojazdach. Mówi Ireneusz Plechan, dyrektor WORD:

Od 2017 roku egzaminy odbywają się na pojazdach marki Kia.

 – Ewentualna zmiana oznacza też spore zmiany dla szkół nauki jazdy, choć na egzamin można przyjechać również samochodem szkoleniowym – zaznacza Ireneusz Plechan:

Pomysł wymiany samochodów egzaminacyjnych co kilka lat nie podoba się zielonogórskim szkołom nauki jazdy. Ich przedstawiciele wskazują na koszty całej operacji i pandemię koronawirusa, która generuje straty. Mówią Grzegorz Krępa, Jakub Kawecki i Dariusz Żuryński:

Dodajmy jeszcze, że według wyliczeń zielonogórskiego WORD dziennie na samochodach podstawianych przez szkoły nauki jazdy odbywa się od kilku do kilkunastu egzaminów na prawo jazdy.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku