°C

Bezdomni w Zielonej Górze. RONDO i Caritas pomagają

Fot. pixabay.com
 

W okresie zimowym bezdomni mogą znaleźć pomoc w kilku zielonogórskich placówkach.

Oprócz noclegowni, w naszym mieście osoby bez dachu nad głową przyjmuje m.in. Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego „RONDO”. Wyjaśnia Małgorzata Jaskulska, kierownik schroniska „RONDO”:

Podopieczni Fundacji „RONDO” uczestniczą też w specjalnym programie wychodzenia z bezdomności, z możliwością osiedlenia się w tak zwanym mieszkaniu treningowym. Kompleksową pomoc oferuje osobom bez dachu nad głową również Caritas naszej diecezji. To łaźnia, ogrzewalnia, punkt wydawania posiłków czy schronisko dla mężczyzn. Tłumaczy Sylwia Grzyb, rzecznik Caritas naszej diecezji:

Przypomnijmy, jeśli widzimy osobę bezdomną śpiącą na dworze, powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy 112.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku