°C

USA: dwóch żołnierzy odsuniętych od inauguracji Bidena

Fot. PAP/EPA/Samuel Corum
 

Dwóch żołnierzy amerykańskiej Gwardii Narodowej zostało odsuniętych od służby podczas środowej inauguracji prezydentury Joe Bidena ze względu na związki z prawicowymi ekstremistami - poinformowała we wtorek agencja AP, powołując się na dwa anonimowe źródła.

Wyższy urzędnik służb wywiadowczych, a także przedstawiciel amerykańskiej armii potwierdzili, że odkryto związki dwóch służących w siłach lądowych gwardzistów ze „skrajnie prawicowymi milicjami” – pisze Associated Press. Dodano, że nie wykryto spisku, który zagrażałby prezydentowi elektowi.

Wypowiadający się anonimowo informatorzy agencji nie określili, z którą konkretnie grupą mają być związani żołnierze, ani do jakiej jednostki należą.

Nie omawiamy publicznie procesu kontroli bezpieczeństwa żołnierzy wspierających inaugurację, jak również wyników tej procedury – przekazało agencji biuro Gwardii Narodowej.

Według jednego ze źródeł agencji Reutera, która również poinformowała o sprawie, możliwe, że w wyniku kontroli bezpieczeństwa od służby odsuniętych zostanie więcej niż dwóch gwardzistów.

Inauguracja prezydentury Joe Bidena odbędzie się w środę w Waszyngtonie.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku