°C

Rok 2020 w Norwidzie: kto i co wypożyczał?

fot. M. Czechowska
 

Ponad 17,5 tysiąca czytelników skorzystało w ubiegłym roku z zasobów biblioteki Norwida w Zielonej Górze. Instytucja wstępnie podsumowała miniony rok. Najczęściej wypożyczane były książki, ale bibliotekarze odnotowali też wzrost zainteresowania audiobookami i e-bookami.

Mówi Anna Urbańska z biblioteki:

Jeśli chodzi o książki, czytelnicy najchętniej zagłębiali się w całe cykle: obyczajowe, sensacyjne, kryminalne czy rodzinne – dodaje Marzena Wańtuch-Elińska, kierownik Działu Udostępniania:

W ubiegłym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o szereg zbiorów, nie tylko papierowych, ale też cyfrowych – dodaje Anna Urbańska:

Liczba wyświetleń w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej na koniec ubiegłego roku przekroczyła milion.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku