°C

Wszystkie szkoły rozpoczęły pracę

fot. Marta Czechowska
 

Wszystkie szkoły w Zielonej Górze i regionie rozpoczęły wczoraj pracę zgodnie z planem – takie dane płyną z Lubuskiego Kuratorium Oświaty. Za nami pierwszy dzień nauki w klasach 1-3 w szkołach  podstawowych.

Placówki wcześniej przygotowywały się do powrotu do nauczania stacjonarnego – mówi Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa:

W szkołach obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa. W przypadku wystąpienia zakażenia, w dyspozycji ma być oddzielne pomieszczenie – przypomina Ewa Rawa:

W trybie stacjonarnym pracowało wczoraj 99,6 procent wszystkich szkół podstawowych, to jest 14 tysięcy 383 placówki – wynika z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do szkół w Zielonej Górze wróciło około 4,5 tysiąca uczniów. W Lubuskiem – 30 tysięcy dzieci. Pozostali uczniowie kontynuują edukację online.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku