°C

Fatalny początek, znakomita 3 kwarta i Zastal wygrywa w Mińsku

fot. Jacek Białogłowy
 

ENEA Zastal BC Zielona Góra odnosi ważne zwycięstwo w walce o playoffy ligi VTB. Wprawdzie mistrz Polski fatalnie rozpoczął mecz z Cmokami Miński i przegrywał już 20 punktami, to w II połowie zaczął grać swoje i zwyciężył 80-75!

Pierwsza kwarta w wykonaniu Zastalu to była katastrofa! Zespół Żana Tabaka wyszedł na parkiet, jakby myślał, że mecz wygra się sam!

Tymczasem nic mistrzowi Polski nie wychodziło, słabo grał w obronie, popełniał straty, fatalnie rzucał za trzy(1/10 w I kwarcie) i Cmoki w 6 minucie prowadziły 12-1!

Przez 5 minut Zastal nie trafił ani razu z gry! Tabak krzyczał na czasie: „Nie robimy nic z tego, o czym mówiliśmy przed meczem”. 

W końcu trafił Frejmanis, ale Cmoki nadal dominowały. A Zastal błądził – mieliśmy błędy kroków, połowy, wybijaliśmy piłkę za boisko i Białorusini wygrali tę część meczu aż 25-12. 

Drugiej kwarty Zastal nie zaczął dobrze, bo od straty, ale po 15 minutach i trafieniach Frejmanisa zszedł na 20-29 i wydawało się, że gra lepiej. 

To były tylko pozory – w drugiej fazie II kwarty znów był banalne błędy, znów pudła, znów straty, nów błędy w obronie, słabo mistrz Polski wracał pod własny kosz i w 19 minucie po wolnych Leimanisa gospodarze prowadzili już 20 punktami! Do przerwy, po trójce Williamsa było 48-31 dla Białorusinów. 

Początek 3  kwarty dał nadzieję – Zastal grał lepiej w obronie, za trzy w końcu trafił Lundberg, potem Berzins spod kosza i po serii mistrzów kraju 9-0 w 24 minucie Cmoki prowadziły tylko 50-40. 

Po czasie dla trenera Cmoków Zastal szedł za ciosem! W 26 minucie miejscowi prowadzili już tylko 53-48! Do końca kwarty trwała zażarta walka, a przed ostatnimi 10 minutami Zastal przegrywał tylko 60-63! 

W 33 minucie Cmoki odskoczył na 71-62. Wcześnie była strata Grosella i pudło Lundberga. Początek kwarty nie był najlepszy w wykonaniu Zastalu. Po czasie trafili jednak Lundberg i Richard za trzy. Wynik 71-67, do końca 6 minut. 

W 38 minucie Zastal wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu!!! Frejmanis trafił a 3 i było 73-72 dla gości z Polski!

Na minutę przed końcem 75-73 dla Zastalu po dobitce Berzinsa. Na 11 sprzed ostatnią syreną przy 3 punktach przewagi Zastalu Lundberg miał rzuty wolne i zamknął mecz. Zastal wygrał 80-75 choć początek był straszny…


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku