°C

Płatne parkowanie w dodatkowej strefie

fot. M. Czechowska
 

Za nami pierwsze tygodnie funkcjonowania poszerzonej strefy płatnego parkowania w Zielonej Górze. Przypomnijmy, od 7 grudnia płatnym parkowaniem zostały objęte dodatkowe ulice w okolicach śródmieścia. To m.in. Ogrodowa, Sienkiewicza czy Fabryczna.

O kupowaniu biletów trzeba było przypominać tylko w pierwszych dniach, więcej kłopotów było ze zmianą organizacji ruchu, np. na Sowińskiego, skąd kierowcy chcieli dojechać do galerii handlowej – mówi Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarzadzania Drogami  w magistracie:

Tam, gdzie obowiązuje strefa B, czyli darmowa pierwsza godzina parkowania, na Wazów czy Fabrycznej, ważne jest aby do parkomatu wpisać numer rejestracyjny pojazdu:

Opłaty w strefie parkowania obowiązują w dni robocze, od 9:00 do 17:00. W poszerzonej strefie stanęło ponad 40 parkomatów.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku