AZS postraszył lidera

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1-3 w meczu otwierającym akademikom rundę rewanżową.

Pierwszego seta niespodziewanie wygrali akademicy, którzy prowadzili od początku do końca i wygrali 25-23. Dobra dyspozycja z pierwszej partii zakończyła się w połowie seta drugiego. Akademicy w pewnym momencie prowadzili nawet 15-11, ale szybko do głosu doszli gospodarze, którzy najpierw wyrównali do stanu 13-13, a następnie wygrali 25-16 i doprowadzili w całym meczu do remisu.

Set trzeci od początek, do końca zdominowany przez gospodarzy, którzy wygrali do 17 i wyszli na prowadzenie w całym meczu 2-1. Pierwsze minuty czwartej części wyrównane do chwili, gdy było 4-4. Wówczas pełną kontrolę na boiskowymi wydarzeniami ponownie przejęli siatkarze Chrobrego, którzy wygraną do 16 zapieczętowali zwycięstwo nad AZS-em.