Lechia przegrała pierwszy sparing

Lechia Zielona Góra uległa 1-3 KP Polkowice w meczu sparingowym rozegranym na sztucznej murawie w Lubinie. Do przerwy polkowiczanie prowadzili 1-0.

Mecz rozgrywany był w złych warunkach pogodowych – przy temperaturze -5 stopni, do tego padał śnieg i wiał spory wiatr.

W tych warunkach lepszą piłkę pokazywali polkowiczanie choć Lechia też miała kilka sytuacji do strzelenia gola.

Jedyną bramkę dla Lechii zdobył w samej końcówce Łukasz Maćkowiak.

W 10 minucie z boiska zszedł z bólem mięśnia 4-głowego Jędrzej Król – nie wiadomo, czy to poważniejszy uraz.

Andrzej Sawicki sprawdzał też nowego gracza, z Kożuchowa – Łukasza Cyganka.

Po meczu nasz szkoleniowiec krótko podsumował mecz:

O pierwsze harce boiskowe 2021 pytamy też jednego z piłkarzy Sebastiana Żukowskiego, z którym rozmawiamy też o burzliwym tygodniu Lechii.

Więcej o I sparingu Lechii i o aktualnej sytuacji po tygodniu pełnym zmian – w poniedziałek w DOGRYWCE na 97.1 fm po godz. 18:00.