°C

Akcja szczepień w opinii lokalnych polityków

Fot.: facebook/ szpital uniwersytecki w Zielonej Górze
 

Wczoraj rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-9 seniorów powyżej 80 roku życia. Rozpoczęły się też zapisy na szczepienia osób w wieku 18-69 lat. W tym ostatnim przypadku jest to deklaracja chęci zaszczepienia, bez daty podania szczepionki. Jak wynika z najnowszych danych rządowych, dotychczas w Polsce na COVID-19 zaszczepione zostały 436 963 osoby. Od wczoraj zaszczepiono 24 850 osób.

Do tej pory do punktów szczepień dostarczono w sumie 521 220 dawek szczepionki. W sumie zanotowano 122 niepożądane odczyny poszczepienne. Zutylizowano 1360 dawek szczepionki.
Im więcej osób się zaszczepi w tym większym stopniu ograniczona zostanie transmisja wirusa, uważa radny Piotr Barczak (PiS) gość audycji Sobota po 9:

Adam Urbaniak ( PO ) do tematu akcji szczepień podchodzi bardzo ostrożnie i mniej optymistycznie:

Krzysztof Kaliszuk wiceprezydent Zielonej Góry mówił w audycji o przygotowaniu miasta do akcji szczepień:

Cała audycja „Sobota po 9” do wysłuchania na stronie www.rzg.pl.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku