°C

Uciążliwy hałas na budowie jednego z zielonogórskich osiedli

Fot. Zofia Popielecka
 

Taki problem zgłosili nam mieszkańcy osiedla przy ulicy Podwójna w Zielonej Górze. Jak zaznaczyli, hałas na budowie tuż przy ich domach nie ustępuje nawet w nocy, co utrudnia im normalne funkcjonowanie.

Jak mówi Agnieszka Kościan, mieszkanka osiedla, maszyny budowlane od rana do późnej nocy nie są wyłączane, w ostatnim czasie funkcjonowały bez przerwy przez prawie dwie doby. Jak dodaje, sprawa była zgłaszana na policję, mieszkańcy kontaktowali się również w tej sprawie z deweloperem:

Sławomir Laber również jest mieszkańcem osiedla przy ulicy Podwójna, jak mówi, nieustający hałas maszyn budowlanych to nie jedyny problem. Pracownicy budowy, także w godzinach ciszy nocnej, słuchają głośno muzyki, która zakłóca spokój:

Także Karolina Jańczak wskazuje na problem związany z hałasem na budowie bloków. Jak mówi, podczas wakacji był on na tyle dokuczliwy, że zdecydowała się na wyprowadzkę z domu na kilka miesięcy:

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zielonogórską policją. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mówi, że takie zgłoszenia z terenu miasta nie napływają zbyt często, jednak każde z nich funkcjonariusze policji dokładnie sprawdzają:

W sprawie hałasu wynikającego z budowy bloków tuż przy osiedlu Podwójna w Zielonej Górze skontaktowaliśmy się z deweloperem, który odmówił komentarza.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku