°C

Straż Graniczna przejęła narkotyki o wartości 10 mln

fot. Straż Graniczna
 

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali pracę w 2020 roku. W ciągu 12 miesięcy zatrzymano ponad 2800 osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę. Straż Graniczna zaangażowana była również w działania związane z pandemią. Mundurowi weryfikowali m.in. stan zdrowia osób wjeżdżających do Polski oraz wypełniali dokumentację związaną z obowiązkową kwarantanną.

– W ciągu trzech miesięcy skontrolowaliśmy łącznie milion 760 tysięcy osób – mówi major Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

W Lubuskiem zatrzymano również obcokrajowców, którzy nie mieli prawa pobytu w naszym kraju. To głównie Ukraińcy i Rosjanie:

Pogranicznicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy skonfiskowali narkotyki o wartości 10 milionów złotych:

Dodatkowo funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 351 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku